Beyaz Saray, Parkinson uzmanının Beyaz Saray ziyaretleriyle ilgili soruların ardından Biden'ın doktorundan gelen mektubu yayınladı

EnguLizyoN

New member
Washington — Beyaz Saray, Pazartesi gecesi Başkan Biden'ın doktorundan gelen mektubu yayınladı. Basın sekreteri Karine Jean-Pierre, günün erken saatlerinde düzenlenen bir brifingde Biden'ın sağlık durumu ve Parkinson hastalığı uzmanı tarafından Beyaz Saray'a yapılan ziyaretlerin başkanı ilgilendirip ilgilendirmediği konusunda tekrar tekrar soru sordu.

Ayrıntıları ilk olarak New York Post ve New York Times tarafından bildirilen Beyaz Saray ziyaretçi kayıtları, Parkinson hastalığı uzmanı Dr. Kevin Cannard'ın geçen yazdan bu bahara kadar Beyaz Saray'ı sekiz kez ziyaret ettiğini gösteriyor. Kayıtlar, Cannard'ın en az bir kez Bay Biden'ın kişisel doktoruyla görüştüğünü gösteriyor.

Jean-Pierre pazartesi öğleden sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, başkanın Parkinson hastalığı nedeniyle tedavi görmediğini söyledi.

“Başkan Parkinson hastalığı için tedavi gördü mü? Hayır. Parkinson hastalığı için tedavi görüyor mu? Hayır, görmüyor. Parkinson hastalığı için ilaç alıyor mu? Hayır,” dedi.

Ancak o sırada basın sekreteri, “güvenlik gerekçeleri”ni öne sürerek doktor ziyaretlerini doğrulamayı reddetti.

Jean-Pierre ile muhabirler arasında gergin bir ileri geri tartışmaya yol açtı. Bu, başkanın, felaketle sonuçlanan bir seçim kampanyasının ardından yeniden seçilme kampanyasını sonlandırması yönündeki eleştirilere karşı kararlı bir tutum sergilemesiyle gerçekleşti. tartışma performansı 27 Haziran'da eski Başkan Donald Trump'a karşı.

Haberler'den Ed O'Keefe, Jean-Pierre'e doktor ziyaretleriyle ilgili “Çok temel ve doğrudan bir soruya cevap vermiyorsunuz” dedi.

“Her yıl, başkanın fiziksel muayenesi sırasında bir nörologa gidiyor,” dedi. “Bu üç kez.”

“Beyaz Saray'da mı yoksa Walter Reed'de mi?” diye sordu O'Keefe, başkanların genellikle yıllık fiziksel muayenelerini yaptırdıkları Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Merkezi'ni kastederek. Bay Biden'ın bir Şubat ayında orada kontrol.

“Sizinle paylaştığım şey bu. Yani her fiziksel muayenede bir nöroloğa görünmesi gerekti. Yani bu, o soruya cevap oluyor,” dedi Jean-Pierre.

“Dr. Kevin Cannard, Beyaz Saray'a özellikle başkanın rahatsızlığı nedeniyle mi geldi?” diye tekrar sordu O'Keefe.

“Güvenlik nedeniyle isimleri paylaşamıyoruz,” dedi basın sekreteri. “Dermatologdan nöroloğa kadar uzmanların isimlerini geniş bir şekilde paylaşamıyoruz.”

Haberler, ziyaretlerin kamuoyuna açıklandığını belirtti ancak Jean-Pierre, “gizliliklerini korumak zorunda oldukları için” ziyaretleri doğrulayamayacağını söyledi.

“Beni ne kadar zorlarsan zorla. Bana ne kadar kızarsan kız. Bir ismi teyit etmeyeceğim. Kayıtlarda olup olmamasının da önemi yok,” dedi. “Uygunsuz. Kabul edilemez. Bu yüzden bunu yapmayacağım.”

Beyaz Saray, pazartesi gecesi başkanın doktoru Dr. Kevin O'Connor'ın, Başkan Biden ve Dr. Cannard'dan daha fazla ayrıntı paylaşmak için izin aldığını söylediği bir yazıyı yayınladı.

“Dr. Cannard, Başkan Biden'ın her yıllık muayenesinde onu muayene eden nöroloji uzmanıydı. Bulguları, Başkan'ın yıllık muayenesinin sonuçlarını her yayınladığımda kamuoyuna açıklandı. Başkan Biden, yıllık muayenesi dışında bir nörolog görmedi,” diye yazdı O'Connor ve Cannard'ın 2012'den beri Beyaz Saray Tıbbi Birimi'nin nöroloji danışmanı olduğunu belirtti.

“Sonuçları bu yılın sınavı 28 Şubat tarihli mektubumda ayrıntılı olarak şöyle yazıyordu: 'Son derece ayrıntılı bir nörolojik muayene, felç, multipl skleroz, Parkinson veya asendan lateral skleroz gibi serebellar veya diğer merkezi nörolojik bozukluklarla tutarlı olabilecek hiçbir bulgunun olmaması açısından yine güven vericiydi,' diye yazmıştı O'Connor.

O'Connor ayrıca Cannard'ın Beyaz Saray Tıbbi Birimi'ne düzenli ziyaretler yaptığını ve “Beyaz Saray operasyonlarını desteklemek için görevlendirilen binlerce aktif görevli üyeye destek olmak için” bunu yaptığını belirtti. Birçok askeri personel, hizmetleriyle ilgili nörolojik sorunlar yaşıyor ve Dr. Cannard, bu Genel Nöroloji uygulamasının bir parçası olarak düzenli olarak WHMU'yu ziyaret ediyor.

Yarışta kalmakta kararlı olan başkan, son günlerde hücuma yöneldi.

Tartışmadan bu yana Bay Biden, bir dizi etkinliğe katılarak dört yıl daha bu işi yapabileceğini kanıtlamaya çalışıyor. röportajlar, kampanya etkinlikleri Ve dışarıya ulaşma Desteği artırmak amacıyla önde gelen Demokratlara ve bağışçılara gönderildi.

Bay Biden, Pazartesi günü MSNBC'nin “Morning Joe” programına verdiği telefon röportajında ”Hiçbir yere gitmiyorum,” dedi. “2024'te Donald Trump'ı yenebilecek en iyi aday olduğuma kesinlikle inanmasaydım aday olmazdım. Seçmenlerin açıkça konuştuğu bir Demokrat adaylık sürecimiz vardı.”

Bay Biden, Pazartesi günü Kongre Demokratlarına yazdığı bir mektupta, “Benkesin olarak kararlı“Kampanyasını sürdürmeye devam etmek için sonuna kadar bir yolunun olup olmadığı konusunda bir söylem çağrısında bulundu.

Kararını etkileyebilecek az sayıdaki kişiden biri olarak görülen First Lady Jill Biden, Kuzey Carolina'daki Wilmington'da yaptığı kampanya ziyaretinde Biden'ın mesajını yineledi.

“Joe tamamen içinde olduğunu açıkça belirtti,” dedi. “Bu onun verdiği karar ve kariyerimi her zaman desteklediği gibi ben de tamamen içindeyim.”

Her ne kadar birkaç Temsilciler Meclisi Demokratı yarıştan çekilmesi çağrısında bulundularbirçoğu hala onu desteklediklerini söyledi. Hiçbir Senato Demokratı başkanın kenara çekilmesi için açıkça çağrıda bulunmadı, ancak bazıları göreve hazır olduğunu göstermek için daha fazlasını yapması konusunda ona çağrıda bulundu.

Bay Biden'ın çekilmesini isteyenler arasında, pazartesi günü Haberler'e konuşan Washington Milletvekili Adam Smith, başkanın kampanyasını sonlandırması durumunda “Temsilciler Meclisi'ndeki hemen hemen her Demokrat'ın büyük bir rahatlama hissedeceğini” söyledi.

“Başka bir adayla daha iyi durumda olurduk,” dedi Smith. “Kalbimde, ruhumda, beynimde buna inanıyorum — buna %100 ikna oldum.”

Yakın zamanda CBS Haber anketi 27 Temmuz'daki tartışmanın ardından yarışın eski Başkan Donald Trump'ın lehine hafifçe döndüğünü tespit etti. Trump şimdi çekişmeli eyaletlerde Bay Biden'a karşı 3 puanlık bir üstünlüğe ve ulusal çapta 2 puanlık bir üstünlüğe sahip.

Daha

Ed O'Keefe

Ed O'Keefe, Haberler'in kıdemli Beyaz Saray ve siyasi muhabiridir. Daha önce başkanlık kampanyalarını, Kongre'yi ve federal ajansları kapsayan The Washington Post için çalışmıştır. Öncelikli odak noktası Başkan Biden, Başkan Yardımcısı Harris ve ülke çapındaki siyasi meselelerdir.