Donald Trump'ın suikast girişiminden sonra dikişleri yok ama “güzel bir et yarası” var, diyor Eric Trump

EnguLizyoN

New member
Eski Başkan Donald Trump'ın oğlu Eric Trump, babasının vurulmasının ardından dikişlerinin atılmadığını söyledi. Suikast girişimi hafta sonu Pensilvanya'daki bir mitingde, ancak “güzel bir et yarası” olduğunu söyledi atış.

Eski başkanın kulağına dokunduğu görüldü saldırı başladıGizli Servis tarafından korunup yüzünde kanla miting alanından uzaklaştırılmadan önce. Cumhuriyetçi Ulusal Kongresi Pazartesi ve Salı günü, yarasının üzerine büyük bir bandaj taktı.

Çarşamba sabahı Milwaukee'deki kongrede “CBS Mornings” sunucusu Tony Dokoupil'e konuşan Eric Trump, babasının bu yaralanmayı “şimdiye kadar yaşadığı en büyük kulak ağrısı” olarak nitelendirdiğini söyledi.

“Biliyorsunuz, hayatının silinmesine milimetrelerce kalmıştı… Kulağının iyi hissetmediğinden eminim” dedi Eric Trump.

Eric Trump ayrıca şunları söyledi: “CBS Evening News” sunucusu ve yönetici editörü Norah O'Donnell Salı günü babasının işitme durumunun iyi olduğunu ve “çok iyi bir ruh halinde” olduğunu söyledi.

Eski Başkan Donald Trump, 16 Temmuz 2024'te Wisconsin, Milwaukee'deki Fiserv Forum'da düzenlenen Cumhuriyetçi Ulusal Kongresi'ne katılıyor.

Getty Images aracılığıyla Jacek Boczarski/Anadolu

Eski başkan, Cumartesi günü Pensilvanya'nın Butler kentinde destekçilerine hitap ederken 20 yaşındaki bir silahlı saldırgan, Thomas Matthew CrooksAteş açtı – bir seyirciyi öldürmek ve Trump ile iki kişiyi daha yaraladı.

Trump dedi ki Aynı gece sosyal medyada yaptığı paylaşımda, bir kurşunun sağ kulağının üst kısmını “deldiğini” belirtti.

“Bir şeylerin ters gittiğini hemen anladım, çünkü vızıldayan bir ses, silah sesleri duydum ve hemen kurşunun deriyi deldiğini hissettim,” dedi. “Çok fazla kanama oldu, bu yüzden ne olduğunu o zaman anladım.”

Donald Trump'ın Beyaz Saray doktoru olan Temsilci Ronny Jackson, New York Times'a yaptığı açıklamada, “Mermi, doğası gereği deli gibi kanayan kulağının üst kısmından küçük bir parça kopardı.” dedi.

Times'ın haberine göre Jackson, Pazar günü Cumhuriyetçi Parti kongresine giderken uçağında eski başkanın kulak bandını değiştirdi.

“Sargı bezi biraz şişmiş çünkü biraz emiciye ihtiyacınız var,” dedi. “Kulağında kanlı gazlı bezle dolaşmak istemezsiniz.”

Cumhuriyetçi başkan adayı eski Başkan Donald Trump ve Cumhuriyetçi başkan yardımcısı adayı Senatör JD Vance, 15 Temmuz 2024'te Milwaukee'de Cumhuriyetçi Ulusal Kongresi'nin ilk gününe katıldı.

Evan Vucci/AP

Cumhuriyetçi Parti kongresine katılanlardan bazıları yıpranmış kulak bandajları Eski cumhurbaşkanına destek gösterisi olarak.

“Bu en yeni moda trendi. Bunu başlatıyorum,” dedi Tempe, Arizona'dan bir delege olan Joe Neglia Salı akşamı Haberler'den Ed O'Keefe'ye. “Dünyadaki herkes çok yakında bunları giyecek. Bu en son şey. Eşim bana bir mühendis gibi giyindiğimi söylüyor, ancak burada yeni bir moda zemini oluşturuyorum.”

CBS Haberlerinden daha fazlası

Kerry Breen

Kerry Breen, CBSNews.com'da haber editörüdür. New York Üniversitesi Arthur L. Carter Gazetecilik Okulu mezunudur ve daha önce NBC News' TODAY Digital'da çalışmıştır. Güncel olayları, son dakika haberlerini ve madde kullanımı gibi konuları ele almaktadır.