Ohio'lu bir öğrencinin üniversite hayallerini gerçekleştirmesine sadece ücretsiz ders değil, şefkat nasıl yardımcı oldu?

EnguLizyoN

New member
Toledo, Ohio — Dört yıldan biraz daha uzun bir süre önce, Toledo, Ohio'daki Scott Lisesi son sınıf öğrencileri bir toplantı için okullarının spor salonuna gittiler ve ardından hayatının sürprizi.

Hayırsever ve iş adamı Pete Kadens, Şubat 2020'de onlara şöyle demişti: “Bugün burada bu odada oturuyorsanız okul ücreti, oda ve yemek, kitaplar ve ücretler size ödenecek ve üniversiteye ücretsiz gideceksiniz.”

Kadens, Chris Rowland gibi öğrenciler için HOPE Toledo adında kar amacı gütmeyen bir kuruluş başlatmıştı.

Rowland, özellikle annesi Abena'nın işini kaybetmesi ve babasının bir evde çıkan yangında ölmesinden sonra üniversiteye parasının yetmeyeceğini söyledi.

Rowland bu hafta Haberler'e “Çok şey yaşadım” dedi.

Ardından, üniversiteye başladıktan kısa bir süre sonra Rowland'ın kardeşi Jo'Von öldürüldü.

Rowland, “Notlarım düştü” dedi. “Tamamen yokuş aşağı gittiler.”

Rowland okulu bıraktı, iş bulmakta zorlandı ve yanlış kalabalığa karıştı.

Hope Toledo'dan vazgeçmiş olmasına rağmen tüm umutlar kaybolmadı.

Spor salonundaki o ilk günden bu yana Kadens, Rowland'ın hayatında kaldı. Tüm yanlış adımlara ve kaçırılan fırsatlara rağmen Kadens, mentorluk yaparak, ders vererek, besleyerek ve babalık yaparak oradaydı.

Kaden'in her zaman var olması sayesinde bugün Rowland tekrar yoluna girdi. Birinci sınıfını Sylvania, Ohio'daki Lourdes Üniversitesi'nde yeni bitirdi.

Kadens, “Bu yolculuk sırasında neyi fark ettiğimi biliyorsunuz… eğer onlara para verirsek, bunu başaramayacaklar” dedi. “Başarılı bir öğrenciyi ve başarılı bir insanı yaratan tüm farklı şeylere bakmalısınız.”

En önemlisi Kadens uzun vadeli bir kararlılığa sahipti.

Rowland, “Pete her zaman sürekli oradaydı” dedi. “Bana inanmayı bırakması için ona pek çok neden verdiğimde kaldı. Ve hala bana karşı direniyor. O özel bir şey. Bunu kelimelerle ifade etmek zor.”

Haberler'den daha fazlası

Steve Hartman

Steve Hartman bir CBS Haber muhabiridir. Haftalık ödüllü uzun metrajlı bölümü “Yolda”da izleyicilere tanıştığı eşsiz insanlardan dokunaklı hikayeler sunuyor.