Reggie Bush, Heisman Ödülünü geri almak için uzun süren mücadelenin ardından hesap verebilirlik çağrısında bulundu

EnguLizyoN

New member
Reggie Bush'a geri koşan eski Güney Kaliforniya Üniversitesi, 2010 yılında Heisman Ödülünü kaybetmesine yol açan iddiaların ardından hesap verme talebinde bulunuyor. iade NCAA ile 14 yıllık bir anlaşmazlığın ardından Perşembe günü ona.

2005 yılında Güney Kaliforniya Üniversitesi Truva Atları'nda oynadığında en seçkin kolej futbolcusu ödülünü aldı. Ancak 2010 yılında Bush, NCAA'nın, ajan adaylarından hediyeler ve nakit para kabul ettiği ortaya çıkan soruşturma sonrasında ödülü geri aldı.

Bush'un NCAA ile anlaşmazlığı, örgütün 2021'de yaptığı bir açıklamanın ardından yoğunlaştı. onu karaladı durumunu “oynamak için ödeme türü” bir düzenleme olarak tanımlayarak.

“Oynamak için bana hiçbir zaman para ödenmedi. Bu asla olmadı. Ben meteliksiz bir üniversite çocuğuydum” dedi.

Kupanın geri dönüşü, üniversite atletizminde oyuncuların artık isimlerinden, imajlarından ve benzerliklerinden yararlanabilecekleri dönüştürücü bir döneme denk geliyor. Bush, bu değişikliklerin tüm oyunculara nasıl fayda sağlayacağı konusunda şüpheci olmaya devam ediyor.

“Çocuklar dışında herkes faydalanıyor. NIL, takımın yıldız oyuncusu için çalışıyor. Bu kadar” dedi.

NCAA bu hikaye hakkında yorum yapmayı reddetti.

Bush, Heisman Trust'ın göreve iade edilmesinin kendisi için uzun bir yolculuğun sonunu yansıttığını söyledi.

“Sanırım sen bunu bu kadar uzun süre tezahür ettirdiğinde, değil mi ve sanırım bunca yıldır inişler ve çıkışlar yaşadığında, bunun için ağladım, ben – biliyorsun – ama ben Bush, “Bu noktada daha çok sadece kabullenmek, mutlu olmak ve anın tadını çıkarmakla ilgiliymiş gibi hissediyorum” dedi.

Bush, kupanın tekrar kaldırılmasıyla ilgili şaka yaparak “Hatırladığım kadarıyla çok ağırdı” dedi.

O anın neşesi, Bush'un depresyon ve intihar düşünceleriyle uğraştığını söylediği anlar da dahil olmak üzere, yalnızca yıllarca süren duygusal mücadelenin gölgesinde kaldı. Bush, iyileşmesini NFL takımına katıldığında New Orleans Saints topluluğundan aldığı desteğe borçlu.

“En zayıf noktamda olduğumu düşündüğümde, depresyonla uğraştığımda, intihar düşünceleriyle mücadele ettiğimde, beni kucaklayacak, ayağa kaldıracak ve bana bir kez dışarı çıkma fırsatı verecek koca bir şehir var. Tekrar ve kendimi kanıtlamak için” dedi.

Bush geleceğini sabırsızlıkla beklerken, USC'ye dönüp bu sonbaharda sahaya takıma liderlik etme geleneğine katılmaktan heyecan duyduğunu söyledi.

“Tam bir döngü olacak, çılgın, muhteşem, heyecanlı olacak” dedi.

Bush'un 5 numaralı forma numarası da USC Coliseum'a geri dönecek.

“Bu her şey demek. Ben bunun için çabaladım. Bu futbol sahasında, o stadyumda, ağırlık salonlarında, sınıflarda gösterdiğim sıkı çalışma ve özveri… benden istenen her şeyi yaptım, bunu yaptım.” “dedi. “İsmim ve numaram her arandığında onlara %110'unu verdim.”

Haberler'den daha fazlası

Jamie Yuccas

Jamie Yuccas, Los Angeles'ta yaşayan bir Haberler muhabiridir.