Üst üste 7 sezondur galibiyet alamayan Detroit'in en iyi frizbi takımı, gücünü azimle buluyor

EnguLizyoN

New member
Madison, Wisconsin — Geçtiğimiz hafta sonu, profesyonel bir frizbi takımı olan Detroit Mechanix, boşuna bir egzersize hazırlanıyordu. Ne kadar denerlerse denesinler Mechanix'in Madison Radicals'a yenilmesi neredeyse kesin.

Nihai frizbinin amacı, puan kazanmak için sahadan bir disk geçirmektir. Ancak Ultimate Frisbee Association'ın Mechanix ekibini hissetmek için bu sporu nasıl oynayacağınızı bilmenize gerek yok.

Son yedi yılda tüm maçlarını kaybettiler; bu, ABD profesyonel spor tarihindeki en uzun yenilgi serisi oldu. Üst üste 78 mağlubiyet, Chicago Cardinals futbol takımının 1940'larda kırdığı 29'luk eski rekoru kırdı.

Bir oyuncu Haberler'e “Mechanix'te oynamak size pek saygı göstermiyor” dedi.

“Dışarı çıkın, takımın kaybetmesini izleyin, neden hâlâ ortalıktalar?” dedi bir başkası.

Takım sahibi Brent Steepe pes etmeyi reddettiği için hâlâ ortalıktalar. Steepe aynı zamanda baş antrenördür. Kendini “birçok kez” kovmayı düşündüğünü söylüyor.

“Ve keşke yapabilseydim” dedi Steepe. “Kimse öne çıkıp bu işi yapmak istemiyor.”

Yani, mayıs ayından temmuz ayına kadar her hafta sonu, Steepe ve hepsi başka işlere sahip olan oyuncuları, yeni birinin elinde kaybetmek üzere ülke çapında araba paylaşımı yapıyor.

Ancak Mechanix bu serinin bitmesini ne kadar çok istese de, yıllar geçtikçe her kaybın bir kazanç olduğunu da anladılar.

Bir oyuncu, “Bu size çok fazla dayanıklılık öğretiyor” dedi.

Büyüme, geçen hafta sonu oynanan maçta da devam etti, mağlubiyette bile takım bunu kutladı.

Başarıyı kazanarak değil, gelişerek ölçtüğünüzde olan budur. Machanix tüm sezon boyunca diğer maçlardan daha fazla sayı attı ve beklediğini bildikleri zafere bir adım daha yaklaştıkları için çok heyecanlıydılar.

Steepe, “Yapabileceğimiz en güzel şey, insanlara geçmişe sevgiyle bakıp 'Bunu ben yaptım' diyebilecekleri bir şey vermek değil mi?” dedi. “Durdurulamaz olacaklar.”

Belki, ama şimdilik durdurulabilir olmaları sorun değil.

Haberler'den daha fazlası

Steve Hartman

Steve Hartman bir Haberler muhabiridir. Haftalık ödüllü uzun metrajlı bölümü “Yolda”da izleyicilere tanıştığı eşsiz insanlardan dokunaklı hikayeler sunuyor.