Videoda ehliyeti askıya alınan adam araba kullanırken Michigan mahkemesindeki duruşmayı gösteriyor

EnguLizyoN

New member
ANN ARBOR, Michigan. Bu ayın başlarında Washtenaw İlçesi mahkemesindeki duruşmaya sanal olarak katılan Michiganlı bir adam, kamerasının aktif olarak ehliyeti askıya alınmış bir şekilde araç kullandığını göstermesinin ardından hakim tarafından teslim olması emredildi.

Olay, 15 Mayıs'taki duruşma sırasında meydana geldi. 44 yaşındaki Corey Harris'in, Ann Arbor'un hemen güneyindeki Pittsfield Kasabasında daha önce yapılan bir tutuklamadan kaynaklanan suçlamalar nedeniyle duruşmaya katılması planlanıyordu.

Duruşmadaki video, Harris'in hareket halindeki bir arabanın direksiyonunun arkasında gözle görülür şekilde duruşmaya katıldığı anı gösteriyor. Michigan'ın kitaplarında, araç kullanırken cep telefonu ve diğer elektronik cihazların kullanımını yasaklayan bir yasa bulunmaktadır.

Harris Zoom'a katıldığında Yargıç J. Cedric Simpson hemen Harris'e arabayı kendisinin kullanıp kullanmadığını sordu.

Harris, “Aslında doktorumun ofisine giriyorum, o yüzden bana bir saniye ver. Şu anda park ediyorum” diye yanıt verdi.

Harris kamera karşısında arabayı sürmeye devam ederken Simpson'un “Vay be” dediği görüldü. Daha sonra, “Belki de bir şey anlamıyorumdur. Bu, ehliyetin iptal edildiği bir araç kullanma durumudur (dava)… ve sadece araba kullanıyordu ve ehliyeti yoktu, öyle mi?” dedi.

14A Bölge Mahkemesi/YouTube

Harris kamera karşısında kaldı, yüzünde acı bir farkındalık belirirken, avukatlar Simpson'a az önce geçerli bir ehliyet olmadan araba kullandığını tüm mahkeme salonuna yayınladığını doğruladı.

Simpson, “Bunu neden yaptığını bile bilmiyorum” dedi. “Dolayısıyla bu davada sanığın teminatı iptal edildi. Sanık bugün saat 18.00'e kadar Washtenaw İlçesi Hapishanesine teslim olacak. Teslim olmaması, kefalet içermeyen bir mahkeme kararıyla sonuçlanacak.”

Harris, inanamayarak başını geriye atıp “Aman Tanrım” derken Zoom mahkemesinde yayına devam etti.

Harris iki gün sonra serbest bırakıldı ve 5 Haziran'da tekrar mahkemeye çıkması planlanıyor.

Haberler'den daha fazlası

Eric Henderson

Eric Henderson, CBSNews.com'un Midwest Genel Yayın Yönetmeni. Üç Emmy Ödülü, bir Eric Sevareid Ödülü ve iki Edward R. Murrow Ödülü kazandı.