Bryson DeChambeau, Rory McIlroy'u reddederek 2024 Amerika Açık'ı kazandı

EnguLizyoN

New member
Bryson DeChambeau kazandı 2024 ABD Açık Pazar günü ikinci kez hayatının en iyi vuruşu Pinehurst No. 2'de 18. çukurda bir başka unutulmaz bitiş ve Rory McIlroy için bir başka ağır dozda gönül yarası.

Zekadan çok gafların olduğu çılgın bir son saatte, DeChambeau bir sığınağın 55 metre uzağında inip çıkarak bir hafta süren yüksek eğlenceyi sonlandırdı. 4 metrelik par vuruşu yapmak 1 üzeri 71 ile kapatmak için.

“İşte oradaki Payne, bebeğim!” DeChambeau 18. green'den çıkarken çığlık attı.


Payne Stewart, 1999'da Pinehurst No. 2'deki ilk ABD Açık'ta Phil Mickelson'ı tek atışla yenerek son deliğe 15 metrelik bir par vuruşu yaptı. DeChambeau, kampüste Stewart'ın bir duvar resmini gördüğünde SMU'ya gitmek için ilham aldığını söylüyor.

Bryson DeChambeau, 16 Haziran 2024 Pazar günü Pinehurst, Kuzey Carolina'da ABD Açık golf turnuvasını kazandıktan sonra kutlama yapıyor.


Matt York / APPar vuruşu Stewart'ın 1999'daki kadar uzun ya da dramatik değildi. Kutlamanın her parçası bundan ibaretti. DeChambeau, mavi gökyüzüne doğru çığlık atarken o güçlü kollarını defalarca sallıyor, her yöne dönerek tüm hafta boyunca ona tezahürat yapan bir galeriye doğru dönüyordu.

McIlroy, bir majördeki bir başka yakın çağrı nedeniyle harap olmuş bir şekilde skor odasındaydı.

Bu dize gelecek. Bu ABD Açık, DeChambeau'nun harika sığınak şutuyla hatırlanacak olsa da, McIlroy şok edici bir şekilde iki kısa vuruşu kaçırarak büyük bir rol oynadı. sonuncusu 1,2 metre içeriden son delikte eşit olmak için. 69'la kapattı.

Pazar günü çok uzun süre kazanan bir görünüme sahipti, dönüşte beş delikli bir alanda dört kuş koştu. DeChambeau'nun coşkusunun tam tersi, havalı bir modeldi.

McIlroy 14. vuruş noktasına yürürken iki atış öndeydi. Tezahüratlar daha da yükseldi – “Ror-EE! Ror-EE!” ve DeChambeau onları duyabiliyordu.

McIlroy 15. green'in arkasından umacı attı, ancak arkasındaki grupta oynayan DeChambeau, 15'inde 4 metreden kaçırarak haftanın ilk üç vuruşunu yaptığında bir önde kaldı.

İşte ABD Açık'ın McIlroy için yıkıcı bir hal aldığı yer burası. 30 inçlik par vuruşunu kaçırdı 16. delikte beraberliğe düşmek için. 18. delikte McIlroy'un vuruşu meşhur bir tel çim çalısının arkasına düştü. Green'in yakınında patladı ve güzelce 4 feet'e kadar yükseldi.

Ve yine kaçırdı.

McIlroy, DeChambeau'nun çim sahanın solundaki korkunç bir yalandan (arka vuruşunda bir ağaç, golf topunun önünde bir kök) kaçmasını ve sığınağa yumruk atmasını sayı odasından izliyordu. Kazanan vuruşu hazırlamak için, gevrek yeşilin üzerine yayılan yumuşak kumdan ustalıkla bir atış yaptı.

Bryson DeChambeau, 16 Haziran 2024 Pazar günü Pinehurst, Kuzey Carolina'da düzenlenen ABD Açık golf turnuvasını kazandıktan sonra kupayı elinde tutuyor.


Matt York / APKupa sunumu sırasında video ekranından tekrarı izleyen DeChambeau, “Bu iniş çıkışlara hâlâ inanamıyorum” dedi. “Muhtemelen hayatımın en iyi atışı.”

McIlroy yorum yapmadan hızla ayrılırken lastiklerini çakılda döndürdü. 2011'de Kongre'de ABD Açık'ı kazandığından bu yana, zafer kazanamayan yedi ilk 10'a sahip; kupayla evine dönmeden bu kadar başarılı olan birisinin üzerinden 100 yıldan fazla zaman geçti.

DeChambeau, geçen yıl PGA Şampiyonası'nda Brooks Koepka'nın ardından majör kazanan ikinci LIV Golf oyuncusu oldu.

18'inci sıradaki bayrakta Stewart'ın ünlü pozunun bir resmi vardı ve DeChambeau, kupa sunumu sırasında Stewart'tan ilham alan düz bir şapka taktı, daha sonra bunu LIV'den aldığı “Crushers” şapkasıyla değiştirdi.

6-274'ün altında bitirdi.

Patrick Cantlay tüm öğleden sonra bu düelloda oyalandı, vuruşların doğru zamanda düşmesini sağlayamadı, ta ki 16. çukurda 2 metrelik bir vuruşu kaçırana kadar şansını sona erdirdi. Maçı 70 puanla kapattı ve ciddi bir kazanma şansı olmamasına rağmen Pazar gününün en iyi skorunu 67 puanla karşılayan Tony Finau ile üçüncü oldu.

Cantlay'in Olimpiyatlarda Amerika'nın dördüncü sırasını alabilmesi için ikinciliğe ihtiyacı vardı. Bu Collin Morikawa'ya gidiyor. Corey Conners 70 puanla Adam Hadwin'i geçerek Kanada adına Olimpiyat hakkı elde etti.

DeChambeau, 21,5 milyon dolarlık rekor cüzdandan 4,3 milyon dolar (bir LIV etkinliğini kazanarak kazandığından daha fazla) kazandı.Haberler'den daha fazlası