Facebook Bağlam Düğmesi Nasıl Eklenir?

Hasan

New member
Web siteleri için Facebook sayfaları biçilmiş kaftan. Fakat sayfalarınız için de gerekli olan şeyler var bunların başında Facebook Bağlam Düğmesi geliyor.
Facebook’ta gezinirken takip ettiğiniz sayfaların attığı bağlantıların ön izlemesin de alt kısımda ”i” şeklinde bilgilendirme işareti görürsünüz. Facebook Bağlam Düğmesi olarak nitelendirebileceğimiz o düğme web siteniz hakkında kullanıcılara bilgi verir.

”i” işaretinin üzerine geldiğinize ”Bu bağlantı hakkında daha fazla bilgi göster” yazısı çıkar. Buraya tıkladığınıza ise web sitenizin hakkında bilgiler ve o web sitesine ait bazı bağlantıları da yanında gösterir. Bağlam düğmesi sitenizin daha güvenilir olduğu , facebook tarafından web sitenizin bir sayfasını olduğunu doğrular.

Bağlam Düğmesi Genel Bilgiler
Facebook’da gördüğünüz bağlam düğmesi genel olarak sitenizin daha güvenilir , daha kapsamlı olduğunu gösterir. Haber Kaynağın’da gördüğünüz bağlam düğmesi bu bağlantılar hakkında daha fazla bilgi verilmesini sağlar ve kullanıcılar web sitenizi ne hakkında olduğunu ve güvenilir olduğu hakkında kanıya varmasına olanak sağlar.

Bağlam düğmesi paylaştığınız bağlantıların yanında görünür ve bir Wikipedia bilgisi görünüyorsa ”i” düğmesine tıklayarak orda gözükür fakat bir Wikipedia girdisi bulunmuyorsa gözükmez. Ve ekstra olarak web sitenizin başka bağlantıları , ve o bağlantının başkaları tarafından kaç kere paylaşıldığı bilgisini verir.

Bağlam Düğmesi Nasıl Eklenir

Madde madde uygulamanız sizin için en doğru sonucu verecektir aşağıda vereceğim adımları tek tek uygularsanız bağlam düğmenizi doğru bir şekilde ekleyebilirsiniz. Sonuçların verilmesi 48 saat sürmektedir.

  1. https://business.facebook.com/ adresine giderek kendinize bir Facebook Business hesabı oluşturun , hali hazırda varsa diğer adıma geçebiliriz.
  2. Sağ üst köşede ”Çark” işaretini bulun ve işletme ayarlarına gidin.
  3. Sol tarafta bulunan ”Marka Emniyeti” bölümüne gelin , sonrasında açılan menüde ”Domainler” bölümüne tıklayıp Domanin adresinizi html dosyası , dns.txt kaydı ile yada vereceği kodu <head> kısmına yapıştırabilirsiniz.
  4. Alan adınızı doğruladıktan sonra listede alan adınıza tıklayın ve Varlık Ekle düğmesine tıklayın. Sahip olmuş olduğunuz sayfayı seçerek erişim izni verin.
  5. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi 48 saat içinde artık Facebook Sayfanıza paylaşmış olduğunuz bağlantılarda ”Bağlam Düğmenizi” bulabilirsiniz.