New York'taki bir çiftlikte gübre tankerinin içine düşen bir adam hayatını kaybetti. Yardım etmeye çalışan ikinci bir adam da düşerek hayatını kaybet

EnguLizyoN

New member
6/14: CBS Sabah Haberleri

19:57


Polis, New York'un kuzeyindeki bir çiftlikte gübre tankerinin içine düşen iki adamın öldüğünü söyledi.

Olay, Perşembe günü saat 11.00'den hemen sonra New York'un merkezindeki Kirkland kasabasındaki bir çiftlikte meydana geldi. WKTV'nin haberine göre Kirkland Polis Departmanı, adamlardan birinin tankerin içine düşen bir ekipmanı almaya çalıştığını söyledi.

Polis, “Kendisi bayıldı ve tankerin içine düştü”, ardından ikinci adam da yardım etmeye çalışırken bayıldı ve tankerin içine düştü.


Champion Farm'daki diğer işçiler 911'i aradılar ve adamlar hastaneye götürüldü, daha sonra orada öldükleri açıklandı.

WKTV'nin haberine göre, Champion Farm çalışanı olmayan kurbanların kimlikleri DeRuyter'dan 33 yaşındaki Nathan Doody ve Tully'den 29 yaşındaki Tyler Memory olarak belirlendi.

İstasyonun bildirdiğine göre Clinton İtfaiye Departmanı, Oneida İlçesi Şerif Departmanı ve Mercy Flight helikopterleri olay yerine müdahale etti.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Çiftlik Güvenliği Derneği'ne göre gübrenin ayrışması hidrojen sülfit, metan, amonyak ve karbondioksit üretebilir ve bu gazların yüksek konsantrasyonları insanlar ve hayvanlar için ölümcül olabilir.

2016 yılında bir Wisconsinli çiftçi ve 13 ineği öldü büyük bir gübre depolama tankından çıkan dumanla yenildiler. Bundan bir yıl önce Iowa'da bir baba ve oğul, domuz gübresi çukurunu onarırken öldü. 2007 yılında Virginia'daki bir gübre çukurundan çıkan metan gazı emisyonları beş kişiyi öldürmüştü.